Comunicat de presă  referitor la Ora Pământului, marcata anual la Fagaras

Sectiunea: Anunţuri publiceŞtiri şi Evenimente back

Ora Pământului -  cea mai mare mișcare voluntară de mediu!

În fiecare an, în ultima sâmbătă din luna martie, milioane de oameni, instituții și companii sting luminile timp de o oră, alăturându-se celui mai mare eveniment de mediu din istorie – Earth Hour/ORA PĂMÂNTULUI.

Natura e esențială pentru noi. Ca semnatar al Convenției Primarilor, ne alăturăm și noi în promovarea acestei inițiative.

Stinge lumina de Ora Pământului, sâmbătă, 28 martie 2020, de la ora 20:30 până la 21:30, pentru a arăta că îți dorești să trăim în armonie cu natura.

Avem nevoie urgent de o climă stabilă. Să ne unim forțele pentru a opri degradarea naturii!

Protejăm natura, deoarece este aliatul nostru împotriva crizei climatice și este vitală pentru supraviețuirea, bunăstarea și fericirea noastră.

Anul acesta, cetățenii  sunt invitați să stingă lumina și să se stea în casă.

descarca documentul

Comunicat de presă  referitor la Ora Pământului, marcata anual  la Fagaras