Planul de Mobilitate Urbană Durabilă pentru Zona Urbană Funcțională a Municipiului Făgăraș (2)

Primăria Municipiului Făgăraș,

având sediul în localitatea Făgăraș str. Republicii nr. 3, titular al planului/programului „Planul de Mobilitate Urbană Durabilă pentru Zona Urbană Funcțională a Municipiului Făgăraș”, în localitatea Făgăraș, județul Brașov, anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de obținere a avizului de mediu pentru planul/programul menționat și declanșarea etapei de încadrare.

Prima versiune a planului poate fi consultată la sediul Agenției pentru Protecția mediului Brașov, în zilele de luni-joi, între orele 8.00-16.30, iar vineri între orele 8.00-14.00.

Observații/comentarii și sugestii se primesc în scris la sediul APM Brașov, în termen de 15 zile de la data publicării anunțului.